• sevgiliyle inizli minizli konuşmak

  5.
  (bkz: seviyeli ilişki yaşamak) seviyeyi bozmayalım efendim. Evet.
  4 -2 ... netbirisi
 • köylüye cahil gözüyle bakmak

  30.
  Hala "köylü milletin efendisidir" sözünü örnek gösteren bir tayfa var. Bu bir argüman olamaz ki. Tarihi, söylenenleri, yapılanları kendi dönemi çerçevesinde değerlendirmek gerekir dostum. Sen bugünki mantıkla düşünürsen o dönemi anlayamazsın, üstelik çok yanlış anlarsın. Köylü milletin efendisidir sözü dönemin şartları gereği Atatürk'ün gaza getirici sözlerinden biridir. Zaten nüfusun da çoğunluğu köylüydü. Ayrıca Atatürk'ün en göz bebeği politikası halkçılıktı diyebiliriz. Cumhuriyetçilikten sonra. Tabi benim düşüncem. Özellikle ülkenin kalkınması için halkı ülkesi için çalışmaya davet etmeliydi zaten. Savaşlar sonrası bunu her millet yapmalıdır zaten. Almanlar falan yaptı mesela ww2'den sonra.

  Edit: bunu da köylüye cahil demek amacı ile yazmadım kimse kimseyi cahil vs diyerek küçümseyecek kadar büyük değildir. Fakat yanlış argümanlar ile geliyorsunuz.
  4 -4 ... netbirisi
 • evrim gözlemlenemiyorsa nasıl kanıtlandı

  3.
  Bir evrim kesin olarak kanıtlanmadı. Zaten bu yüzden teori diyoruz. Ayrıca bilim evrimi kanıtlamak değil aksini kanıtlamak için uğraşır. Çünkü bilimin insanlarının amacı teorilerin ya da genel kabul görmüş herşeyin aksini kanıtlamaktır.
  iki evrim fosiller ile gözlemlenebilir. Ki gözlemlendi de. Ki bunların sonucunda insan vücudunda apandisit, 20'lik dişler, kuyruk sokumu ve tüylerin ürpermesi eski atalarımızdan kalan özellikler olarak görüldü.
  Ayrıca evrim dümdüz bir çizgi değildir. Bir ağaçtır ki sadece insanları ilgilendirmez. Birşeyler "insan olmak için" evrimleşmiyor yani. Önce bunu bir anlamak lazım. Ulaşmak istediği bir nokta yok ki. Dönemin iklim, coğrafya, canlı faunası'na bağlı olarak gerçekleşen mutasyonlardan bahsediyoruz. Tesadüfi fakat güçlü olanın(şartları yenebilenin evrimleşip canlılığını devam ettirenin) hayatta kalmaya devam edeceği bir süreç.

  Curiosity Mankind Rising belgeselini izlerseniz temelden evrime giriş yapmış olursunuz ve o belgesel cidden çok güzel anlatmış olayın özetini. "Maymundan gelme"diğimizi göreceksiniz.
  Hayat otobanı'nı da tavsiye ederim.
  ... netbirisi
 • üzüldüğü halde trip atmayan kız

  217.
  Böyle şeylerle uğraşmayacak ya da yorulmuş kızdır.
  4 -1 ... netbirisi
 • günün tek cümlelik özeti

  11914.
  Yaşamak güzel şey.
  4 -3 ... netbirisi
 • cem yılmaz vs şahan gökbakar

  248.
  "Şahan gökbakar komedyen değil ki" dedirten versus. Değil çünkü.
  2 -1 ... netbirisi
 • keanu reeves

  494.
  Şeytanın avukatı ve matrix filmlerinden tanıdığımız oyuncu. Ataları amerika'nın yerlisi falan olabilir mi? Öyle bir havası var çünkü. O tarz bir melezlik gözüme çarpıyor kendisine bakınca. Fakat hiçbir bilgim yok.
  3 ... netbirisi
 • sahaf

  84.
  Eski kitap kokan kitapçı. Aldığın kitabın anısı olması muhtemeldir. Ben özellikle bazı dönemleri görmüş kitapları severim. 30'lar gibi, 60'lar gibi, 80'ler gibi. Hele ki kitabın ilk sayfasına eski sahibi tarafından bir not iliştirilmişsse tercihim olur. Seviyorum işte böyle şeyleri.
  3 -1 ... netbirisi
 • anın görüntüsü

  38387.
  anın görüntüsü
  11 -9 ... netbirisi
 • kültür

  78.
  Kuşaktan kuşağa bilgi ve görgü aktarımı. Toplumun belleği. Kültür toplumun belleğidir ve toplum yaşantılarını ve yaşantılarından öğrendiği sonuçları kültür içinde kuşaktan kuşağa aktarır ki bellek olmadan bu bilgi birikimini aktarmak imkansızdır. Toplumların arasındaki fark da bilgi birikiminden doğar ve kültür bu birikimin ortamını oluşturur.
  ... netbirisi
 • nazar değmesin diye çirkin fotoğraf koymak

  7.
  Çirkinliğe en yaratıcı bahane bu olabilir. Çirkinlik suç değil ya buna bir kılıf uydurmak zorunda değilsiniz.
  2 ... netbirisi
 • elsa mars

  1.
  Ahs sirk kraliçesi. Unutmadık.
  https://youtu.be/xx4K9i1Jj9U

  elsa mars
  1 ... netbirisi
 • the elephant man

  81.
  oyuncular arasında hopkins'i gördüğümüz oldukça etkileyici bir lynch filmi. Hopkins'in oyunculuğuna da zaten diyecek bir şey yok. ayrıca bir dizi olan american horror story freak show'u aklıma getiriyor filmin konusu.
  1 ... netbirisi
 • christian bale in vücudu

  14.
  Rahat kilo alıp veriyor. O yüzden muhtemelen aslı mezomorf olan vücut.
  5 -1 ... netbirisi
 • ekşiciler hiçbir şeyi beğenmez

  1.
  Ekşici olmanın kuralıymış gibi herşeyi anlamsızca eleştiren, hiçbir şeyi beğenmiyormuş gibi yapan, memnuniyetsiz ve boş dallama tiplerdir. Çünkü ekşici olmanın kuralı budur.
  1 ... netbirisi
 • sözlük erkeklerinin elleri

  465.
  (img:#1791569)
  5 -7 ... netbirisi
 • çocukluğu akla getiren yiyecekler

  79.
  -Capri sun, potakallısını çok severdim
  -Eti bumbo
  -Bonibon
  -Kinder sürpriz yumurta
  -Tekli eti cin
  -Tofita
  -Pop tip şeker, ki ben potakallısının delisiydim
  -Çokokrem tüp şeklinde olan ve çokokrem küçük kare plastik ambalajda olan, yanında kaşığı olurdu ufacık çubuk gibi ayyy. Küçük reçeller gibi ambalajda olurdu.
  -ikram bisküvi, fındıklısını severdim
  -Ülker kat kat çilekli

  Bonus: annemin ekmeğe sanayağ, onun üstüne de salça sürmesi...
  7 ... netbirisi
 • the sims medieval

  4.
  çok çok güzel oyundu. klasik simse göre epey eğlenceli ve değişik konseptliydi çünkü sürekli görevleri yerine getirmek üzerinedeydi. daha çok strateji oyunları tarzındaydı. yine özlediğim bir oyun. oynayanı ve bileni az.
  2 ... netbirisi
 • en iyi erkek oyuncu

  7.
  Christoph Waltz ve Anthony Hopkins. Kesinlikle. Az önce şöyle bir hayatlarını araştırırken Waltz'un terazi, Hopkins'in Oğlak burcu olduğunu öğrendim. Tabi ne alakası var? Hiç alakası yok da ben de terazi burcu olduğum ve yükselenim oğlak olduğu için iki en sevdiğim aktörle "burçtaş" olmak hoşuma gitti. Bırakın da mutlu olayım azıcık. Eheh. Evet.
  ... netbirisi
 • mariam kavakçı

  63.
  Bülent ecevit geleceği görmüştür.
  9 ... netbirisi
 • yeni şeyler getiriyorum